Het waren twee hele drukke weken, voor mijn gevoel ben ik absoluut te weinig in Ossenisse geweest. Maar omdat het wel hele interessante weken waren en het kerstreces in het vooruitzicht ligt, heb ik toch het hele programma afgewerkt. Hieronder volgt het verslag van meest in het oog springende gebeurtenissen.
Werkbezoek aan Top Care
Top Care is een bedrijf in Venlo dat bemiddelt in zorg. Dat wil zeggen dat zij Nederlandse patiënten in het buitenland, en dan voornamelijk Duitsland, laten behandelen. In Duitsland is de laatste jaren veel geïnvesteerd in ziekenhuizen en artsen met als gevolg een overcapaciteit. In Nederland kennen we lange wachtlijsten. Deze kunnen heel geschikt door Duitse (en ook Belgische) artsen en ziekenhuizen worden weg gewerkt. Top Care zorgt voor een afspraak, behandeling, vervoer en verblijf in een buitenlands ziekenhuis en dat alles binnen 2 weken. Zij zorgen eigenlijk overal voor en in overleg ook met de particuliere zorgverzekeraar. Voor ziekenfondspatiënten kan het nog wel eens problemen opleveren om in het buitenland op deze manier geholpen te worden.
Aan mij om eens te bekijken wat de kansen en bedreigingen zijn om deze activiteiten uit te breiden. Om te beginnen gaan we hier eens over brainstormen met de hele fractiecommissie VWS en ben ik benieuwd naar de mening van onze minister en staatssecretaris op volksgezondheid.
Wordt vervolgd.
Gemeenteraadsverkiezingen Zeeuws-Vlaanderen
Op 18 november was de slotmanifestatie voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Scheldetheater in Terneuzen. Met een optreden van Jan-Peter Balkenende en de nieuwe partijvoorzitter Marja van Bijsterveld. Voor een zaal van ruim 500 enthousiaste toehoorders spraken uiteraard ook de CDA lijsttrekkers van de nieuw te vormen gemeenten Sluis, Terneuzen en Hulst.
Ook ik ontbrak die avond niet op het podium om een paar woorden te spreken. Tot mijn grote vreugde hebben Stijn, mijn persoonlijk medewerker, en mijn echtgenoot en ouders mij op die avond vergezeld.
De uitslag was navenant aan die avond, in iedere gemeente is het CDA de grootste partij geworden en omgerekend overal een zetel winst behaald. Een mooie aftrap voor de komende Tweede Kamerverkiezingen en die van Provinciale Staten.
Interparlementaire Beneluxraad
Vrijdagochtend zeer vroeg op pad naar Luxemburg stad voor de tweedaagse plenaire zitting van de Interparlementaire Beneluxraad. In mijn vorige nieuwsbrief heb ik al iets verteld over wat dit precies is. Nu heb ik de leden van deze raad uit Luxemburg en België ontmoet. Ik moet eerlijk zeggen dat ik in deze twee dagen weinig inhoudelijks bij heb kunnen dragen. Het is wennen, aan de sfeer, de manier van met elkaar omgaan en hoe men inhoudelijk over zaken spreekt. Vanaf 1 januari 2003 vergaderen we twee jaar in Brussel. Daarna is Nederland weer aan de beurt. Het land waarin vergaderd wordt levert ook de voorzitter van deze hele club. Tijdens deze zitting is Jean-Marie Happart (jawel, de broer van ?..) gekozen tot nieuwe voorzitter.
Ik zal me in deze Beneluxraad voornamelijk bezig gaan houden met infrastructuur, ruimtelijke ordening, economische zaken en landbouw.
Symposium Armoede in Den Haag
In Den Haag werd op 25 november het 10-jarig bestaan gevierd van de Informatie- en Adviespunten van de gemeentelijke sociale dienst. Hier worden de mensen die moeten leven van een absoluut bestaansminimum op velerlei gebied geholpen. In de vorm van een forum, waar ik één van de sprekers mocht zijn, werd uitvoerig stil gestaan bij armoede en sociale uitsluiting.
Ik was de enige aanwezige uit de landelijke politiek en het CDA werd behoorlijk aan de tand gevoeld over haar aanpak van de bestrijding van armoede. Ik heb dan ook volop de tijd gehad om hier duidelijk antwoord op te kunnen geven. Het is mij wel duidelijk dat dit onderwerp erg leeft bij velen in de maatschappij. Maar niet alleen daar, ook bij mij want zeker met de economische tegenwind in het vooruitzicht gaan juist deze mensen het moeilijker krijgen en wij, het CDA, moet bij uitstek er zijn voor deze groep mensen in onze samenleving.